Merhabalar Değerli Okuyucularım,

 

           Önümüzdeki sene Cumhuriyetimizin 100. yılı ayrıca da çok önemli bir seçim var. Bakalım seçimde nelerle karşılaşacağız bende küçük bir araştırmayla içimden geçenleri topladım ve bir analiz oluşturdum. Kemal Kılıçdaroğlu 73, Temel Karamollaoğlu 81, Tayyip Erdoğan 68, Devlet Bahçeli 74, Meral Akşener 66, Ahmet Davutoğlu 63,Ali Babacan 55 yaşında, yani Cumhur İttifakı yaş ortalaması 71, Millet İttifakı yaş ortalaması 67.6. Farkında mısınız ülkenin geleceğine karar verecek olan bizlere dayatılan adaylar ve yaş ortalamasının?

           

           Benim babam doktorasını yapmış bir mühendis olarak 41 yıl 7 ay devlete hizmet ederek 65 yaşında yaş haddinden emekli edildi. Yani devlet, senin artık ancak kendine faydan kalmıştır, bize bir faydan dokunmaz diyerek 65 yaşına gelmiş herkesi emekli ediyor. Yıllarını uçmaya vermiş kaptan pilotlarımızda 65 yaşına gelince, siz artık uçak uçuramazsınız, biz size bu kadar insanın canını emanet edemeyiz diyerek emekliye ayırıyorlar. Bunlar gibi pek çok örnek varken neden ülkeyi yönetecek olanların yaş kısıtlaması yok arkadaş. 


            65 yaşını aşmış bir vatandaş bir yer satacağı zaman noter hastaneden akıl sağlığı yerindedir raporu istiyor bu vatandaşlardan. Ama mesela Deniz Baykal hala milletvekili. 83 milyonu yönetecek adaylara bakar mısınız? Ya hu lütfen hepiniz gidin torun sevin ,bırakın siyaseti insanlar her gün televizyonda sosyal medyada sizlerin kısır sözlü tartışmalarınızdan sıkıldı.  Çanakkale zaferini kazandığında Mustafa Kemal 34 yaşındaydı. Cumhuriyeti kurduğunda 42 yaşında. Bitmiş denenen bir millete önderlik etti küllerinden yeniden bir ülke kurdu ve tüm bunları yaptığında 42 yaşındaydı. Biz hala 70 yaşındakilerden bizim çocuklarımızın geleceğini kurtarmalarını bizi yönetmelerini istiyoruz. Peki gerçekten istiyor muyuz yoksa bu isimlerin bize bir takım medya ve sosyal medya operasyonları ile dikte edildiğinin farkında mıyız.

                Baylar bayanlar televizyonlarda bize haber diye sunulan siyasilerin bir birlerine çıkışlarının farkında mıyız? Yok efendim80 öncesi yağ kuyrukları vardı yok efendim tüp kuyrukları vardı, neymiş Menderes döneminde şunlar olmuş neymiş İnönü zamanında bunlar olmuş ya hu biz ne zaman önümüze bakacağız bize ne geçmişten neden sürekli bunları tekrarlıyorsunuz?

             John F.Kennedy Apollo uzay programını açıkladığında yıl 1961 di 8 sene sonra 1969 da aya insan gönderdiler. Bakın 8 senede aya insan gönderdiler biz hala sakız çiğnemek orucu bozar mı diye tartışıyoruz yok yerli uçağımız göklerde diye afiş bastırıyoruz. Yol yaptık diyoruz, demir yolu yaptık diyoruz. Ya Allah Allah birde yapmasaydınız, bu milletin üzerinde ki vergi yükünün farkında mısınız? Geçen sene 8 lira olan benzin şuan 25 lira yapılan yolları kimse cebinden ödemiyor senin benim vergilerimle ödeniyor ve ayrıca insanlar benzine verecek para bulamıyor ki köprüden geçsinler.

              Arkadaş ben anlamıyorum aylık 100 lira aidat ödediğin apartmanın yönetim toplantısında paralar nerde bu iş için ne kadar ödedik diye hesap soruyoruz yüz yüze baktığımız komşularımızla tartışıyoruz ama vergilerimiz nereye gidiyor diye sormuyoruz. Gerçekten milletçe akıl tutulması yaşıyoruz. Neyse ben zaten yazar değilim bazen sadece aklıma gelenleri yazıyorum o yüzden yazım hataları imla hataları için affola, fırsat buldukça burada yazmaya çalışacağım. Umutla kalın.